A A A

Dlaczego warto przyjechać do Świnoujścia ...

 

Dlaczego warto  przyjechać do Świnoujścia ?

 

1. Miasto 44 wysp ...

Świnoujście to miasto wyjątkowe, magiczne, przyciągające ponownie jak magnez kto choć raz do niego zawita. Miasto położone na 44 wyspach, w dzikiej delcie Odry, które zachwyca miejscami, fascynującymi krajobrazami, a przy tym kryje wiele tajemniczych historii..

 

To właśnie tutaj każdy z nas, bez względu na wiek i płeć znajdzie coś ciekawego dla siebie..

 

2. Wypoczynek na pięknej plaży ...

Największym atutem Świnoujścia jest oczywiście plaża- piękna, długa, najszersza nad polskim Bałtykiem (w niektórych miejscach ma nawet 180m szerokości). Jest to idealne miejsce spacerowe, a kto raz cierpliwie poczeka na malowniczy zachód słońca nad morzem nigdy tego widoku nie zapomni. Można też wybrać się na wschód słońca, ale to już wyzwanie dla nielicznych.. Wyjątkowość tej plaży polega na tym, iż można znaleźć na niej miejsca odosobnione od ludzi  i zgiełku tłumów.. Przy tym czterokrotnie była odznaczona Błękitną Flagą, jedną z najważniejszych nagród za czystość i bezpieczeństwo nakąpielisku.

plaza.jpg Promenada-Swinoujscie plaza_wiatrak

 

3. Wiele atrakcji dla zwiedzających ...

W niepogodę miasto oferuje wiele atrakcji- wycieczki  promowe do Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii, wyprawy na Latarnię Morską (największą na polskim Pomorzu-68 m), fortyfikacje: Fort Anioła, Fort Zachodni i Fort Gerharda z ciekawymi ekspozycjami dotyczącymi twierdzy Świnoujście.

 

4. Niedaleko Niemiec ...

Lubisz spacerować lub jeździć na rowerze ? Chciałbyś znaleźć się w miejscu, gdzie kończy się Polska a zaczynają się Niemcy ? Tylko tutaj przy okazji letniego wypoczynku wspomniane możliwości są tak łatwo przystępne. Zobacz jak Polacy i Niemcy żyją obok siebie, przekonaj się na własnej skórze jak dużo zmieniło wejście Polski do Unii Europejskiej. Pieszo, rowerem, samochodem a może kolejką UBB ? Tylko tutaj istnieje tak dużo możliwości "zajrzenia" do naszych zachodnich sąsiadów. Zachęcamy !

granica Od niemiec Kolej UBB sciezka_rowerowa

Granica polsko- niemiecka,  bardziej zbliża Niemców i Polaków, niż ich dzieli. Wybierając się na spacerek lub przejażdżkę rowerową czy samochodową do Niemiec (sąsiedniego miasta Ahlbeck) nie potrzeba nawet  legitymować się dowodem! W  Niemczech powitają nas piękne ścieżki rowerowe, miejsca spacerowe i place zabaw dla dzieci. Można odpocząć na plaży czy podziwiać z niemieckiego mola nieodległe Świnoujście.

 

Plaza niemiecka Plaza  niemiecka ahlbeck_apartament ahlbeck_apartament2

Do Świnoujścia, w końcowym etapie podróży, dostajemy się promem. Co dla jednych jest małym utrudnieniem dla innych kolejną ciekawą atrakcją. Dla większości z Państwa, a szczególnie dla Państwa pociech, przeprawa promem będzia stanowiła dużą frajdę ! Dla amatorów fotografowania przeprawa w godzinach wieczornych to znakomita okazja do uchwycenia panoramy Świnoujścia "skąpanej" w pięknych barwach zachodzącego słońca.

Zachod Prom Okret

Przy okazji, przy odrobinie szczęścia, będą mogli Państwo przywitać wspaniałe i luksusowe promy wpływające do portu a miłośników militariów ucieszy fakt stacjonowania w niedalekiej odległości okrętów marynarki wojennej. Uważamy, iż taki początek atrakcji już na samym początku wypoczynku z pewnością stanie się solidną podstawą i zachętą do odkrywania kolejnych atrakcji naszego miasta !

 

Przeprawa Bielik

Przeprawa promowa odbywa się w centrum promami BIELIK, a dla większej liczby pojazdów, w tym samochodów ciężarowych i autokarów- promami KARSIBÓR. Przeprawa promowa to przedłużenie drogi krajowej S3 i co tu ukrywać- jedyna możliwość dostania się z wyspy Wolin na wyspę Uznam, na której znajduje się centrum naszego miasta.

 

5. Spacery na promenadzie ...

Nocne życie miasta tętni na promenadzie… To tutaj znajdują się lokale, puby, dyskoteki.  Można pobawić się, zjeść co nieco i wybrać się na nocny spacer na plażę…  w drodze na którą można spotkać dziki, gdyż dokarmiane przez turystów nie chcą oddalić się w głąb lasów i zapomnieć o ludziach.

Promenada Widok Fontanna promenada promenada2

 

Wieczorami zapraszamy również na nabrzeże Władysława IV, skąd można podziwiać okręty wojenne i wpływające promy, a na przystani jachtowej niejednego zachwycą kolorowe statki wchodzące do portu.

 

Miasto dba o turystów, więc jak o roku nie zabraknie koncertów, (w tym i dla najmłodszych), festiwali (FAMA) , imprez szantowych i wielu, wielu innych atrakcji.

 

6. Aktywny wypoczynek ...

A tych, których znudzi wczasowe lenistwo zapraszamy na liczne szlaki turystyczne  po naszych wyspach. Sieć tych szlaków na terenach należących do miasta liczy ok. 150 kilometrów. Są to szlaki rowerowe, piesze i edukacyjne wytyczone, oznakowane i przygotowane do ruchu według europejskich standardów. Niewiele polskich miast może poszczycić się tak licznymi ścieżkami rowerowymi jak nasze. Jadąc nimi można swobodnie zwiedzić całe miasto, udać się do Niemiec czy w tajemniczą trasę świnoujskimi fortyfikacjami.

 

15 km od miasta znajdują się Międzyzdroje, w których obowiązkowo trzeba  przejść się Aleją Gwiazd i sprawdzić kto tam z polskich osobistości poodciskał dłonie.

 

Noclegi w Świnoujściu nie należą do drogich, dlatego urlop w tym pięknym mieście nie nadwyręży Państwa budżetu.

 

Świnoujście to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju! Przyjedziesz  raz… a będziesz chciał tu wrócić…

 

Zapraszamy!