A A A

Świnoujście

Świnoujście - najdalej wysunięty północny skrawek Polski

Miasto Świnoujście można uznać za niezwykłe, ponieważ znajduje się na  kilkudziesięciu wyspach, dlatego często określa się je mianem Krainy 44 Wysp. Świnoujście otaczają wody rzeki Świny, Zalewu Szczecińskiego oraz oczywiście morza Bałtyckiego.

 

 

Uznam, Wolin, Karsibór

Trzy największe wyspy - Uznam, Wolin i Karsibór są zamieszkane. Każda z wymienionych posiada niepowtarzalny charakter i stanowi integralną część miasta.


Wyspa Uznam (tylko część należy do Polski, pozostała jest we władaniu Niemiec) to centrum administracyjne, znajdują się tam pensjonaty, ośrodki wczasowe, uzdrowiska i oczywiście plaża.


Wyspa Wolin to przede wszsystkim goposdarka wodna.


Wyspa Karsibór - to idealne miejsce dla ludzi szukających wyciszenia;

 

 

Świnoujście - połączenia komunikacyjne

Dzięki dobry połączeniom promowym ze Skandynawią oraz przejściem granicznym z Niemcami, odwiedzający turyści mają możliwość wzięcia udziału w wycieczkach organizowanych do tych krajów. Dzięki trasie E65 - Świnoujście posiada zadziwiająco dobre połączenia drogowe z pozostałą cześcią Polski jak i Europy.

 

Świnoujście jako obiekt turystyczno-uzdrowiskowy

Miasto jest uznawane za bardzo ważny ośrodek gospodarki morskiej a także co najważniejsze ośrodek turystyczno-uzdrowiskowy. Jest odwiedzany corocznie przez tysiące kuracjuszy zarówno z Polski jak i zza granicy. Ludzi przyciągają świetne warunki klimatyczne, które umożliwiają rekreacje jak i leczenie (łagodny morski klimat z krótkimi i ciepłymi zimami a także umiarkowane lato).


Położenie Świnoujścia
Decydującą role ma także położenie: wyspy, dzika przyroda, ciepłe i bezpieczne kąpieliska o wysokiej temperaturze wody.


Plaża w Świnoujściu
Świnoujście szczyci się także bardzo ładną plażą: posiada drobny, złocisty piasek i należy do najszerszych nad Bałtykiem ( dochodzi czasem do 100m ).

 

Noclegi Świnoujście
Baza turystyczno-noclegowa w Świnoujściu jest rozbudowana i cały czas się rozwija. Noclegi na terenie Świnoujścia nie należą do drogich - ceny są porównywalne z innymi ośrodkami turystycznymi w innych miejscowościach nadmorskich na polskim wybrzeżu.


Imprezy w czasie sezonu
Turyści przebywający w Świnoujściu mają okazje uczestniczyć w licznych imprezach: kulturalnych, sportowych. Można tu wymienić takie przykłady jak: Dni Morza, FAMA, Festiwal Piosenki Morskiej.


Aktywny wypoczynek
Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci szlaków rowerowych, pieszych a także sprzyjających warunków do uprawiania sportów wodnych, Świnoujście jest w stanie zaoferować turystom szeroki wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku.

Podsumowując: W Świnoujściu nie można się nudzić. Jest tu wiele atrakcji i możliwości do spędzania czasu w różnych formach. Jednorazowa wizyta to zapewne za mało aby w pełni poznać to miasto jednak wystarczy aby się w nim zakochać !